Aicinu apmeklēt tūrisma objektus Latvijā

Sabiles sinagoga.

Adrese: Kurzeme - Talsu novads
Koordinātes: N57° 02.722 E022° 34.309
Vērtējums:

Sabiles sinagoga ir ebreju sinagoga Sabilē. Tā celta 1890. gadā. Sinagoga kā dievnams tika izmantota līdz Otrajam pasaules karam, kad sākās nacistiskais genocīds pret ebrejiem. PSRS laikā sinagogā ir bijusi ierīkota sporta zāle, bet vēlāk ilgu laiku tā stāvējusi tukša. 1990. gadu sākumā O. Feldbergs un fonds "Abavas ieleja" sinagogu nopirka no Sabiles ADK (augļu un dārzeņu kombināts). Sinagogas restaurācijai nepieciešamos līdzekļus sniedza Zviedrijas Nacionālā kultūras mantojumu pārvalde un Latvijas Valsts kultūras pieminekļu inspekcija. Mūsdienās šeit ir izveidots "Mūsdienu mākslas un kultūras centrs", kurā tiek organizētas mākslas izstādes, koncerti, konferences u.c. pasākumi.

Poļu kalns.

Adrese: Zemgale - Tukuma novads
Koordinātes: N57° 00.112 E023° 11.509
Vērtējums:

Poļu kalns (119 m v.j.l.), viens no augstākajiem Raudas paugurmasīva kalniem, no kura paveras plašas pauguraines ainavas.

Piemineklis Matiasam fon der Rekem

Adrese: Zemgale - Tukuma novads
Koordinātes: N56° 58.477 E023° 12.526
Vērtējums:

Šlokenbekas dzirnavas uzbūvētas 1867.gadā Šlokenekas un Durbes īpašnieka Matiasa fon der Rekes laikā. Kā piemiņas zīme dzirnavu būvniecība dzirnavezera krastā izvietots neliels obelisks ar uzrakstu. Taču vairāk nekā 100 gadu dzīva ir leģenda par to, kā jaunā Šlokenbekas un Durbes barona dēls Matiass iemīlējis Šlokenbekas dzirnavnieka meitu. Abi slepus tikušies uz Šlokenbekas dzirnavu dambja, par ko uzzinājis barons un bijis tik nikns, ka kādā pilnmēness naktī, kad abi jaunieši tikušies, gribējis meiteni nošaut. Lai nāve viņus neizšķirtu, abi saķērušies rokās un ielēkuši ezerā. Barons ļoti pārdzīvojis dēla bojāeju un licis uzcelt mazu piemiņas obelisku.

Rotonda Durbes pils parkā

Adrese: Zemgale - Tukuma novads
Koordinātes: N56° 57.891 E023° 11.434
Vērtējums:

Muižas parkā pēc arhitekta Berlica projekta uzcelta rotonda un divi akmens tilti, kā arī lapenes un strūklaka ielejā pie upes, kas nav saglabājušās. Parks veidots pēc angļu ainavu parka parauga: lieli koku masīvi mijas ar nelielām koku grupām un vientuļi augošiem kokiem, bet nelielie dīķīši, nelīdzenais reljefs un izlocītu celiņu tīkls gar plašiem zālieniem ar pili kā galveno kompozīcijas elementu veidoja neatkārtojamu ainavu.

Durbes pils akments tilts pār gravu

Adrese: Zemgale - Tukuma novads
Koordinātes: N56° 57.976 E023° 11.488
Vērtējums:

Durbes parkā akments tilts pār gravu, kur, kā stātsta leģenda, savulaik esot noslepkavots baroneses mīļākais. Pils parkā pāri gravai tilts tika celts pēc J. G. Ā. Berlica projekta.

Durbes pils kalpu māja

Adrese: Zemgale - Tukuma novads
Koordinātes: N56° 57.981 E023° 11.579
Vērtējums:

Blakus pilij, kādreizējā kalpu mājā, iekārtotas istabas tā laika stilā un katrs var izjust, kādi bija mūsu senči un viņu tobrīdējie, kā arī mūsu pašreizējie kungi. Tur iespēja apgūt pankūku cepšanas, kafijas malšanas māku, kā arī iespējams aust un izveidot foto rāmīti. Kalpu mājā apskatāma etnogrāfiska ekspozīcija "Latvietis un viņa kungs" par zemnieku un amatnieku dzīvi muižās dažādos laikos.

Šlokenbekas ūdensdzirnavu dambis

Adrese: Zemgale - Tukuma novads
Koordinātes: N56° 58.45132 E023° 12.5320
Vērtējums:

Uz Tukuma pusi Slocenes upi šķērso Šlokenbekas ūdensdzirnavu dambis, tagad šeit uzbūvēta mazā HES. Dzirnavas būvētas ap 1780. gadu, ūdensrats darbojies līdz 1927. gadam. Pie dzirnavām piemineklis baronam M. Rekem.

Blankenfeldes muižas kungu māja

Adrese: Zemgale - Jelgavas novads
Koordinātes: N56° 20.674 E023° 32.858
Vērtējums:

Blankenfeldes muižas kungu māja būvēta 18. gs. vidū. Celtnei atturīgas baroka formas, var aplūkot arī barokālus griestu veidojumus. Interjerā saglabājusies sākotnējie elementi - intarsētas durvis, parkets, klasicisma laika sienu gleznojumi, bīdermeijera stila kamīns.

Kungu mājas priekšā slēgts pagalms, to ietver saimniecības ēkas, paviljoni. Mūra žogā rokoko stilā veidoti dzelzs kaluma dārza vārtiņi.

Kungu mājā divas reizes 1804.-1805. gadā uzturējās trimdā dzīvojošais Francijas karalis Ludviķis XVIII. Muižas īpašniekam fon Kēnigsfelsam par viesmīlību karalis piešķīris grāfa titulu.

Aiz kungu mājas plaša lauce, kuras noslēgumā vairāki dīķi, aiz tiem - mežaparks.

Bikstu muižas kungu māja

Adrese: Zemgale - Dobeles novads
Koordinātes: N56° 41.649 E022° 58.280
Vērtējums:

Muižas apbūves ansamblī ietilpst dzīvojamās ēkas, laidars, kūts, klēts un stallis. Savdabīgākā ir no laukakmeņiem celtā klēts, kuras zelmiņu apdarē izmantoti neogotikas elementi. Kompleksā atrodas arī vecā pils, celta 1670. g., kuras plānojumā jaušama viduslaiku arhitektūras ietekme. Tagad ēkai uzbūvēts otrais stāvs un tā zaudējusi sākotnējo izskatu. Par baronu Ropu dzimtu, kura šeit dzīvoja vairākās paaudzēs, ļaudis saglabājuši labas atmiņas. Vienīgi pēc 1905. g. revolūcijas arī Rops bija vīlies neuzticamajos latviešos un līdzīgi citiem baroniem ieveda no Vācijas laukstrādniekus. Tie praksē izrādījās slinkāki un mazāk spējīgi kā latvieši. Barons to apzinājās un tomēr teica: "Tas nekas, ka tie sliktāk strādā, toties no mūsu šlakas."

Bēnes muižas pils

Adrese: Zemgale - Auces novads
Koordinātes: N56° 29.146 E023° 03.821
Vērtējums:

Muižas komplekss veidojies 19. gs. otrajā pusē. Kungu māja baronam G. fon der Rekem celta pie dzirnavu dīķa no 1876. līdz 1878. gadam pēc Pēterburgas arhitekta Šlupa projekta.

Ēka degusi 1905. gadā. Lai gan atjaunota nedaudz vienkāršotā izskatā, pils joprojām ir interesanta neogotikas stila muižas kungu māja.

Muižas komplekss veidojies 19. gs. otrajā pusē. Tajā kūts, kalpu māja, klēts un putnu māja. Pieminamas arī ūdensdzirnavas (celtas 1895. g., paplašinātas 1905. g.).

Pie pils 19. gs. beigās veidots parks ar piebraucamo ceļu, kuru ieskauj aleja, netālu no centrālās ieejas durvīm - rožu krūmi.

Ja vēlies vairāk informācijas, tad aicinu reģistrēties un autorizēties sistēmā!