Bēnes muižas pils

Adrese: Zemgale - Auces novads
Koordinātes: N56° 29.146 E023° 03.821
Vērtējums:

Muižas komplekss veidojies 19. gs. otrajā pusē. Kungu māja baronam G. fon der Rekem celta pie dzirnavu dīķa no 1876. līdz 1878. gadam pēc Pēterburgas arhitekta Šlupa projekta.

Ēka degusi 1905. gadā. Lai gan atjaunota nedaudz vienkāršotā izskatā, pils joprojām ir interesanta neogotikas stila muižas kungu māja.

Muižas komplekss veidojies 19. gs. otrajā pusē. Tajā kūts, kalpu māja, klēts un putnu māja. Pieminamas arī ūdensdzirnavas (celtas 1895. g., paplašinātas 1905. g.).

Pie pils 19. gs. beigās veidots parks ar piebraucamo ceļu, kuru ieskauj aleja, netālu no centrālās ieejas durvīm - rožu krūmi.

Teika

Kāds nežēlīgs kungs nomiris un paglabāts Krūškalnes kapos. Katru nakti kungs iznācis krustcelēs un aicinājis garāmgājējus cīkstēties. Reiz viens stiprinieks noskatījies, ka kungs pa nakti ielien kapā. Otrā rītā kapu atrakuši un atraduši tur pudelītes ar stipruma un nestipruma zālēm. Stiprinieks apmainījis pudelītes vietām un nākamajā naktī kungu uzvarējis. Kungam nocirsta galva, lai viņš vairs nespokotos.

Ja vēlies vairāk informācijas, tad aicinu reģistrēties un autorizēties sistēmā!