Rīga/Rīga

Svētā Pētera baznīca

Adrese: Rīga - Centrs
Koordinātes: N56° 56.844 E024° 06.532
Vērtējums:

Svētā Pētera baznīca ir viena no vecākajām un vērtīgākajām viduslaiku monumentālās arhitektūras celtnēm Baltijas valstīs. Tā atrodas Rīgas vēsturiskajā centrā, kas 1997. gada 4. decembrī iekļauts UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.
Pirmo reizi ēka dokumentos minēta 1209. gadā. Sākumā tā bija neliela halles tipa telpa ar trim vienāda augstuma un platuma jomiem, iespējams, ar savrupstāvošu zvanu torni. Tagadējā trīsjomu bazilika radusies pārbūvju rezultātā 15. gadsimtā. Tās altāra daļu 15.gs. sākumā pēc Rostokas Sv.Marijas baznīcas parauga uzcēla dižgotikas stilā no turienes ataicinātā būvmeistara Johana Rumešotela vadībā. Vairāk nekā 130 m augsto gotisko torni pabeidza celt 15.gs. beigās.

Latvijas Nacionālā Opera

Adrese: Rīga - Centrs
Koordinātes: N56° 56.951 E024° 06.849
Vērtējums:

Pilsētas teātra jeb Rīgas pilsētas vācu teātra ēka celta 1860.-1863. gados pēc arhitekta Ludviga Bonšteta (1822.-1885.) projekta, vietā, kur agrāk atradies viens no Rīgas nocietinājumu sistēmas elementiem - Pankūku bastions. Tā ir hellenizēta klasicisma stila celtne, kuras greznāko, resp., ziemeļaustrumu fasādi rotā jonisko kolonnu portiks un alegorisku figūru grupa (Apolons, traģēdijas un komēdijas simboli, drāmas ģēnijs u.c.).

Brīvības piemineklis

Adrese: Pilsētas - Rīga
Koordinātes: N56° 57.086 E024° 06.798
Vērtējums:

1931.–1935.g. būvētais Brīvības piemineklis ir valsts nozīmes mākslas piemineklis, kā arī viens no nozīmīgākajiem Latvijas neatkarības un latviešu identitātes simboliem. Šajā episkajā kompozīcijā simbolos izteikta latviešu tautas varonība kā arī kultūras estētisko un ētisko avotu spēks. Pieminekļa autori ir tēlnieks K.Zāle un arhitekts E.Štālbergs. Monumenta augstums ir 42 m. Virs 19 m augstā obeliska slejas 9 m augsta varā veidota brīvības statuja (Milda), kas ir zviedru tēlnieka Ragnara Mirsmēdena darbs. Izstieptajās rokās tā tur 3 piecstūrainas zeltītas zvaigznes, kas simbolizē Latvijas novadus – Vidzemi, Kurzemi un Latgali. Piemineklis veidots no pelēkā granīta, sarkanā granīta un travertīna. Tajā ietilpst 13 skulpturālas grupas un ciļņi.

Latvijas Kara muzejs un pulvertornis

Adrese: Rīga - Centrs
Koordinātes: N56° 57.071 E024° 06.522
Vērtējums:

Latvijas Kara muzeja pirmsākumi saistās ar 1. pasaules kara notikumiem Latvijas teritorijā, ar nacionālo militāro vienību - latviešu strēlnieku bataljonu veidošanos cariskās Krievijas armijas sastāvā 1915.gadā. 1916.gada septembrī muzejs uzsāka savu darbību kā strēlnieku muzejs. Neatkarīgās Latvijas valsts pastāvēšanas laikā līdz 1940.gadam muzejs bija Kara ministrijas pārziņā. No 1919.gada muzejs savu mājvietu atrada senajā Rīgas nocietinājumu tornī Pulvertornī. Galvenais muzeja darbības mērķis bija latviešu tautas cīņas par brīvību un neatkarību atspoguļošana muzeja ekspozīcijās, nacionālās pašapziņas celšana, Tēvzemes mīlestības ieaudzināšana. Muzejā bija izveidotas ekspozīcijas par viduslaiku un jauno laiku militārās vēstures tēmām, latviešu piedalīšanos Krievijas 1905.gada revolūcijā.

Rīgas Pils

Adrese: Rīga - Centrs
Koordinātes: N56° 57.06 E024° 06.056
Vērtējums:

Daugavmalā atrodas Rīgas pils, kas ilgus laikus bijusi laicīgās varas centrs. Stratēģiski ļoti nozīmīgā vietā 1330.g. Zobenbrāļu ordeņa mestrs Eberhards lika pamatus jaunajai pilij. Izvēlētajā vietā pirms tam atradās pilsētas patversme nabagiem un nespējniekiem, bijušais sv.Gara konvents. Vēlāk to pārcēla uz Ekes konventu pretī sv.Jāņa baznīcai. Sv.Gara vārdā tiek nosaukts jaunās pils ZR tornis. Konventa tipa celtne ar kvadrātveida iekšējo pagalmu un torņiem stūros pamazām pārvērtās stiprā cietoksnī, ap pili izraka platu nocietinājumu grāvi. Turpmākajos gadsimtos ap pili par laicīgās varas nostiprināšanu ne tikai Rīgā risinājās sīvas cīņas. Cīniņos ar pilsētniekiem 1484.g. ordenis palika bez pils, jo tā tika pilnībā nopostīta, bet jau 1515.g. tās vietā tika uzcelta jauna.

Ja vēlies vairāk informācijas, tad aicinu reģistrēties un autorizēties sistēmā!