Jēkabpils/Jēkabpils

Krustpils pils

Adrese: Pilsētas - Jēkabpils
Koordinātes: N56° 30.670 E025° 51.528
Vērtējums:

Krustpils pils jeb Krusta pils ir viduslaiku pils Daugavas labajā krastā Jēkabpilī. 13. gadsimtā tā bija vienīgā Rīgas arhibīskapam piederošā mūra pils (Kreutzburg) tagadējās Latgales teritorijā. Pils atradās stratēģiski svarīgā vietā pie Rīgas-Daugavpils-Polockas ceļa un pie Daugavas brasla, tāpēc tā bija par biežu strīdu iemeslu starp arhibīskapu un Livonijas ordeni. 16. gadsimtā pili ieguva Korfu dzimta un mantoja līdz pat 20. gs. sākumam. Vēlāk tajā tika izvietotas Latvijas Republikas un PSRS karaspēka daļas. Kopš 1996. gada Krustpils pilī atrodas Jēkabpils Vēstures muzejs.

Vecpilsētas laukums

Adrese: Pilsētas - Jēkabpils
Koordinātes: N56° 29.836 E025° 51.983
Vērtējums:

Vecpilsētas laukums ir viens no Jēkabpils pilsētas laukumiem, kas atrodas Daugavas kreisajā krastā, pilsētas centrālajā daļā, netālu no Daugavas. Tas no divām pretējām pusēm ir norobežots ar Brīvības un Pasta ielām.

Mīlestības tiltiņš

Adrese: Pilsētas - Jēkabpils
Koordinātes: N56° 30.696 E025° 51.413
Vērtējums:

Mīlestības tiltiņš ir viens no Jēkabpils tiltiem, kas atrodas Daugavas labajā pusē, vēsturiski Krustpilī, netālu no Krustpils luterāņu baznīcas, Rīgas ielā 211a. Mīlestības tiltiņš ir mūra gājēju tilts pār Donaviņas upi (agrākais nosaukums Dzirnupīte). Tas ir būvēts 19. gadsimta beigās ka vienlaiduma dolomīta mūraloka tilts. Tilts ir industriālā mantojuma piemineklis. Mīlestības tiltiņš ir iekļauts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā kā pašvaldības nozīmes kulturvēsturisks objekts industriālo objektu sadaļā.

Ja vēlies vairāk informācijas, tad aicinu reģistrēties un autorizēties sistēmā!